Pozorovanie

Pozorovanie

Pozorovanie v átriu

Neopomenuteľnou súčasťou práce v átriu je osobná skúsenosť pozorovania v zabehnutom átriu. Átrium je špeciálne miesto, ktoré si vyžaduje špeciálny prístup, preto si je potrebné pred otvorením svojho átria dohodnúť pozorovanie a vidieť, ako stretnutia v átriu prebiehajú.

Pozorovanie vám veľmi uľahčí vaše začiatky v átriu, vašu prácu s deťmi a navedie vás na správnu cestu. Ak sa už tomu nejaký čas venujeme, môže nám to dať nové nápady a povzbudenie. Pozorovanie je dar, ktorý nás navedie na správnu cestu, aby ste ju nemuseli hľadať sami.

Ak máte záujem o pozorovanie v už zabehnutom átriu, kontaktujte nám prostredkíctvom e-mailu a odporučíme Vám vhodné átrium.

Pozorovanie vo vašom átriu

Vďaka osobnej návšteve  vo Vašom átriu a pozorovaniu Vášho stretnutia s deťmi si môžete obzvlášť prehĺbiť porozumenie Katechéz Dobrého pastiera a ich apikáciu v Vašom konkrétnom prostredí. Je to jeden z najefektívnejších spôsobou rastu.

Ak by ste nás radi pozvali na pozorovanie do vášho átria, prosím, kontaktujte nás prostredkíctvom e-mailu.
Do správy prosím uveďte aj  ktoré dni a časy sa konajú Vaše strenutia s deťmi v átriu.
Tešíme sa na stretnutie!

Pozorovanie v montessori prostredí

Katechézy Dobrého pastiera vyrastajú z montessori pedagogiky, preto si vyžadujú jej dobrú znalosť. Okrem teoretického štúdia je potrebná aj skúsenosť, ktorá nás naučí, ako používať montessori princípy v praxi. Vyberme sa na pozorovanie do montessori zariadenia a naberme skúsenosti, ako deti v átriu viesť v duchu pedagogiky Marie Montessori.

Nadviazali sme spoluprácu s tromi zariadeniami (MŠ a ZŠ), kde si môžete dohodnúť celodenné alebo poldenné hospitácie, ku ktorým patria aj osobné konzultácie s vedením zariadenia.

Pozorovanie si môžete dohodnúť v týchto montessori zariadeniach:

SMŠ Krasňanko,
Bratislava
https://www.krasnanko.sk/ Záujemcovia môžu škôlku kontaktovať: info@krasnanko.sk
+421 (0) 948174994
Súkromná ZŠ s MŠ Marie Montessori, Bratislava https://www.montessori.sk/ Záujemcovia môžu ZŠ a MŠ kontaktovať: info@montessori.sk
Pressburg Montessori Preschool,
Bratislava
www.monteskolka.sk Záujemcovia môžu MŠ kontaktovať: info@monteskolka.sk

Hospitácie bývajú spoplatnené.

Veríme, že sa zoznam bude postupne rozširovať aj o iné mestá na Slovensku.

Z dôvodu čerpania dovolenky budeme nové objednávky vybavovať až po 16.6.2024. Ďakujeme za pochopenie.