Zamyslenie od Patrizie a Francescy (4)

Patrizia a Francesca Cocchini sú sestry, ktorých život sa už od detstva točí okolo Katechéz Dobrého pastiera. Ako deti obe chodili do átria v Ríme, ktoré viedla Sofia Cavalletti a Gianna Gobbi. V priestoroch toho átria, okrem nich vyrástla aj ich mama, ktorá neskôr toto átrium prebrala po Sofii a Gianne. Patrizia a Francesca sa neskôr stali katechétkami a pokračovali po stopách svojej mamy. Aktuálne sú obe v pokročilom veku, napriek tomu sú však stále veľmi aktívne v diele Katechéz Dobrého pastiera. Patrizia je súčasťou Consiglia, kde zastupuje taliansku asociáciu. Francesca je členkou Medzinárodnej Rady KDP. V najbližších dňom vám budeme prinášať zamyslenia, ktoré tieto sestry napísali pôvodne pre talianskych katechétov. Neskôr ich adresovali celému svetu Katechéz Dobrého pastiera. Odrážajú v nich nielen pôstny rozmer tohto času, ale taktiež ich prežívanie aktuálnej pandémie.


Druhé zamyslenie od Francescy:

“Tento rok to bude prvý raz, odkedy náš Pán slávil svoju Veľkú noc, keď si jeho pamiatku nebude môcť pripomenúť veľká časť jeho ľudu – môžeme povedať, že prakticky všetky jeho cirkvi. Pri tomto uvedomení sa mi v mysli okamžite vynára otázka, ktorú čítame aj vo všetkých troch synoptických evanjeliách: „Pane, kde, ako ju [večeru] máme pripraviť? (pou  v gréčtine znamená kde aj ako). Ach. Bude to prvý raz po dvetisíc rokoch, keď si rovnakú otázku kladieme aj my.

Modlím sa, aby Ježiš každému jednému z nás i všetkým cirkvám ukázal, kde a ako sláviť jeho pamiatku. Na odpoveď musíme trpezlivo čakať. Musíme sa ho začať pýtať a on nám odpovie. Odpovie každému. Tento príbeh sa skončí, až keď sa splní všetko, čo povedal (porov. Mt 5, 18). Tento rok sú všetky cirkvi prvýkrát pozvané pýtať sa: „Pane, kde ti máme pripraviť veľkonočnú večeru?“

Silno vás objímame.

Francesca a Patrizia

 

Zdroj: https://www.cgsusa.org/wp-content/uploads/Francesca-and-Patrizia-2nd-Paschal-Letter_2020.pdf
Za preklad ďakujeme Eve Bubnašovej.

Ako nadchnúť deti pre modlitbu? (3) – Veľkonočný špeciál
Zamyslenie od Patrizie a Francescy (3)
Prečítajte si

Z dôvodu čerpania dovolenky budeme nové objednávky vybavovať až po 16.6.2024. Ďakujeme za pochopenie.