Veľká noc pre malé deti

Jedna z prvých katechéz pre deti v átriu vysvetľuje liturgické farby a ich použitie počas roka. Fialová farba, ktorú v tomto období v kostoloch vidíme, nám hovorí, že sa pripravujeme na veľký sviatok. Pre nás kresťanov ten najväčší – sviatok nášho spasenia, sviatok Ježišovej smrti a zmŕtvychvstania.

Veľká noc so sebou prináša mnoho symbolov, či aspektov, na ktoré sa možno sústrediť – Eucharistia, Cirkev, Nová zmluva, utrpenie, smrť, Baránok, nádej, aleluja, Život…
Ako udalosti Veľkej noci a jej hlboké symboly sprostredkovať našim deťom?

V najbližších týždňoch by sme Vám radi ponúkli témy, ktoré deťom pomôžu prežiť a pochopiť podstatu blížiacich sa sviatkov. Od budúceho týždňa až do Veľkej noci Vám máme pripravenú sériu e-mailov, v ktorej postupne predstavíme 5 aktivít: dve z nich, ako prípravu na Veľkú noc a potom domáce slávenie Zeleného štvrtku, Veľkého piatku a tiež veľkonočné slávenie Vzkriesenia.

Už teraz môžeme prezradiť, že na jednu z aktivít budete potrebovať pšeničné zrno v rôznych etapách klíčenia a rastu. Odporúčame Vám preto zasadiť pár zrniek pšenice do kvetináča už teraz.

E-mailová kampaň Veľká noc aj pre malé deti je ukončená.
Ak máte záujem o podklady k aktivitám, prosím napíšte na marienka@katechezydp.sk

Nová kniha: Dobrý pastier a dieťa. Radostná cesta
Na akú tvár Boha deti odpovedajú?
Prečítajte si